نقاشی ساختمان

رنگ آمیزی خانه

زمانی که از محیط خانه و رنگ  آمیزی آن خسته شدیم برای ایجاد تنوع و جلوه بخشیدن به خانه هر از گاهی مجبوربه انجام عملیات نقاشی ساختمان هستیم . برای اینکه خانه ای زیبا داشته باشیم و دیوارها رنگ و جلوه جدیدی به خود بگیرند مجبور هستیم که آنها را رنگ آمیزی نماییم .

 مراحل رنگ آمیزی خانه :

1 -  روغن کاری

2 -  بتونه

3 -  سمباده کاری

4 -  آستراولیه

5 -  ترمیم بتونه

6 - سمباده کاری مجدد

7 -  آستر دوم

8 - رنگ رویه

علاوه بر مراحل بالا برای انجام رنگ آمیزی می بایست مراحل زیررا نیز درنظر بگیریم :

مرحله اول :

انتخاب رنگ مناسب :

قبل از اینکه رنگ آمیزی خانه را شروع نماییم ابتدا با بدانیم که می خواهیم از چه رنگهایی برای رنگ کردن استفاده نماییم که این مورد نیاز به شناخت رنگها و همچنین نحوه ترکیب رنگها با یکدیگر برای دسترسی به رنگ مورد نظر ما را دارد .

 مرحله دوم :

آماده سازی فضای داخلی خانه :

برای انجام نقاشی ساختمان  ابتدا تمام وسایل خانه را جمع آوری نمایید . کف زمین نزدیک دیوارها را با روزنامه یا کارتن بپوشانید . دور قسمتهایی که قصد نقاشی دارید نوار تمیز بکشید تا از محل حای مورد نطر بیرون نزنید و بلافاصله بعد از نقاشی آن را بکنید تا رنگ با آن کنده نشود.

کشیدن نوار در گوشه ها

 

مرحله سوم :

آماده سازی رنگ :

بسته به اینکه می خواهید چه نوع رنگی را به خانه بزنید : رنگ بلکا ، رنگ مولتی کالر ، رنگ پلاستیک یا رنگ روغنی  نحوه آماده سازی هر یک از این رنگها متفاوت می باشد و هرکدام ترفند خاص خود را دارند رنگ خود را آماده نمایید .

نقاشی دیوار در ابتدا

مرحله چهارم :

از کجا رنگ آمیزی خانه را شروع کنیم ؟

به گفته برایان سانتوس نقاش معروف رنگ آمیزی را ابتدا از سقف شروع کنید . اگر ابتدا دیوارها را رنگ نمایید و سپس سقف را آنگاه هنگام رنگ کردن سقف امکان پاشیدن رنگ برروی دیوارها وجود دارد و مجبور می شوید دوباره دیوارها را رنگ نمایید پس ابتدا سقف و سپس دیوارها را رنگ نمایید.

مرحله پنجم :

جاهایی را که با غلتک نمیشود با قلم مو رنگ کنید

با یک قلم مو زاویه دار دو اینچی گوشه و کنار دیوار ها که غلتک نمیرسد تر تمیز نقاشی کنید. برای درب و پنجره ها از سه اینچی ایتفاه کنید.

نقاشی ریزه کاری ها

مرحله ششم :

استفاده از روش w دبلیو

برای بهره وری بیشتر از گوشه ی یک دیوار شروع کنید و با الگوی دبلیو با استفاده از غلتک رنگ کنید، سپس بدون بلند کردن غلتک آن را پر کنید.

استفاده از تکنیک w

مرحله هفتم :

رنگ ترو تمیز

هنگامی که دیوارها کاملا خشک شده، یک نوار تمیز در لبه هایی که نباید رنگ شود بگشید و گوشه ها و در و پنجره را با قلم موی دو اینچی زاویه دار رنگ کنید.